Propagace a prodej kurzů na vzdělávacím portálu Kurzo.cz

V poslední době se na podporu Kurzo.cz obrátilo několik autorů s dotazem, jak je to s prodejem produktu (například ebooku) na portálu Kurzo.cz. V současné době má autor dvě možnosti spolupráce s Kurzo.cz. Buď může na náš portál umístit detail produktu a URL původní webové stránky nebo může produkt prodávat přímo u nás. Obě varianty se liší v důležitém bodu – pokud je produkt prodáván u nás, musí autor samotný produkt nahrát na server Kurzo.cz.

  1. Propagace na Kurzo.cz
    Pokud chce autor svůj produkt (ebook, videokurz…) pouze propagovat na Kurzo.cz, stačí u nás vytvořit detail tohoto produktu, který bude návštěvníkovi prezentovat výhody, funkce a možnosti jeho produktu. Prodej produktu se však odehrává na webu autora, kam je návštěvník z kurzo.cz přesměrován.
  2. Prodej na Kurzo.cz
    Pokud chce autor svůj produkt (ebook, videokurz…) prodávat na Kurzo.cz, je potřeba u nás vytvořit detail tohoto produktu, který bude návštěvníkovi prezentovat výhody, funkce a možnosti jeho produktu. Následně je nutné do systému nahrát samotný obsah produktu (například PDF s ebookem), aby si ho mohl kupující po zaplacení stáhnout.

V případě přímého prodeje Vašeho produktu přes tento vzdělávací portál, je nutné při editaci produktu neopomenout zaškrtnout tlačíko „Prodávat produkt na Kurzo.cz„, čímž aktivujete funkci obsah kurzu, do kterého nahrajete zmíněný produkt.

prodej_pres_kurzo

Následně pomocí tlačítka „Obsah kurzu“ a „Přidat přílohu“ se Vám otevře formulář, ve kterém vyplníte název Vašeho kurzu a krátký popisek, který vystihuje specifikaci produktu. Poté už jen stačí nahrát Váš infoprodukt (ebook, video kurz,…) v podobě PDF formátu, videa či jiného dokumentu a potvrdit Vaši akci tlačíkem „Uložit přílohy produktu„.

Na níže uvedeném obrázku vidíte detail produktu. Jak můžete vypozorovat, je stejný v obou dvou případech, liší se pouze ve spodní části, kde na levé straně je kurz, který je přímo prodáván přes Kurzo.cz, zájemci si jej tedy mohou ihned koupit a začít se vzdělávat. Na pravé straně je kurz, který je propagován a nasměrovává návštěvníky na webové stránky autora infoproduktu.

produkty_na_kurzo

Ať už se nakloníte k variantě propagace či přímého prodeje přes vzdělávací portál Kurzo.cz, získáte tímmožnostprezentovat Vaše produkty na novém rozvíjejícím se portálu a rozšířit tak Vaši zákaznickou základnu.

Jiří Svoboda
Konzultant pro efektivní internetový marketing. Zajímá se o inovace ve vzdělávání, podporuje vzdělávání přes internet a používání chytrých nástrojů, které usnadňují život podnikatelům.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *