Naučte se zábavnou formou programovat a pochopte elektroniku díky platformě Arduino

Jste-li znalí v elektronice a programování, či se z tohoto oboru prostě chcete dozvědět něco nového, nepřehlédněte ebook od Zbyška Vody s titulem „Průvodce světem Arduino„. Provede Vás mnoha tématy z oboru elektronické platformy Arduino a jeho funkcí.

Co je to vlastně Arduino?

Arduino představuje otevřenou počítačovou platformu, která se vyznačuje uživatelsky jednoduchým hardwarem a softwarem. Je vhodný pro všechny ty, kteří chtějív jednoduché a rychlé podobě tvořit nové, interaktivní a zábavné projekty. Arduino představuje jakýsi počítač, který prostřednictvím jednotlivých senzorů dokáže vnímat vnější svět a na rozpoznané jevy reagovat (pohybem motorků, LED svícením aj.).

zbysek voda arduino

Charakteristika ebooku „Průvodce světem Arduina“

Hlavní obsah této elektronické knihy s 280 nabytými stranami tvoří pestrý, srozumitelný a především praktický popis mnoha funkcí a práce s Arduinem. Titul „Průvodce světem Arduino“ Vás provede od základního seznámení s touto platformou přes základní i složitější jazykové struktury Wiring, užitečné funkce, processing až po jednotlivé možnosti napojení např. pomocí LCD displeje. Jednotlivé kapitoly ebooku byly průběžně uvěřejňovány na webu HW Kitchen, jejich spojením vznikl po mírných úpravách tento jedinečný produkt.
Jmenovitě se jedná např. o kapitoly

  • seznámení s platformou Arduin (jednotlivé typy desek, Arduino Shieldy, Arduino klony),
  • základní a pokročilé struktury jazyka Wiring (seriová komunikace, proměnné, pole, difitální a analogový vstup i výstup, konstanty, podmínky),
  • sériová komunikace a cykly,
  • hodnotné funkce (matematické funkce, náhodná čísla, čas),
  • processing (seznámení, základ, kreslení, interakce s myší),
  • propojení Arduina s jinými zařízeními (seriová linka, Bluetooth, Android, sběrnice i2c) a další.

Kdo je autorem ebooku „Průvodce světem Arduina“?

Tato elektronická kniha pochází od Zbyška Vody, mladého, avšak již velmi prostřelého odborníka v této oblasti. Objevte i Vy kouzlo a praktickou užitečnost platformy Arduino.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *